HAKKIMIZDA

IYONYA… Antik çağda felsefenin coğrafyası. Felsefenin kurucularından yedi bilgenin ve felsefenin doğduğu topraklar. EPHESUS’lu (Efes) HERAKLEİTOS’ un ve KLAZOMENAI’li (Urla) ANAKSAGORAS’ın doğum yerleri… Birbirinden önemli 12 antik kentin yer aldığı, tarihi ve doğası ile eşsiz, doyumsuz bir coğrafya…

Otelin yedi odası da adlarını bu coğrafyadaki antik Yunan kentlerinden almış ve hepsi de ayrı renkler ile bezenmiş: Canlı, neşeli Akdeniz renkleri. Keyfiniz, anılarınız, ruhunuz, belleğiniz nasıl isterse öyle hatırlayın: İster PEMBE ODA diye anımsarsınız ister TEOS diye. Ama nasıl adlandırırsanız adlandırın her oda sizi sımsıcak kucaklayacaktır.

Odalarda keyifli bir dinlence yaşamanız için her türlü olanak vardır:

İkramlardan ikram seçip kahve veya çay içebilirsiniz. WIFI bağlantısı kullanıp açılır kapanır masacığın önündeki tabureciğe oturarak laptopunuz ile keyfinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Klimayı açarak mevsimine göre serinleyebilir veya ısınabilirsiniz. TV’de bir müzik kanalı bulup keyfinizi çoğaltabilirsiniz. Kumandalar TV’nin altındaki rafçıkda. Tuvalet rafı aynanın altında. Biz küçük bir oteliz. Tuvalet masamız yok ama rafımız var. Anahtarlarınız oda renklerindeki anahtarlıkta.

Güler yüzlü bir hizmetle zengin bir kahvaltı ettiniz. Kendinizi hemen dışarı atın ve Kaleiçi’nin her köşesinde başka bir sürpriz ile karşılaşacağınız dar ve karışık sokaklarında kaybolun. Ziyaretinizin içinde mutlaka bir Pazar olsun. Çünkü pazar günleri kurulan Sığacık Pazar’ı tam bir şenliktir.

ION SLOW CITY’den ayrılırken sizi karşıladıkları gibi uğurlayacaklardır Mehmet’i, Melek ve Tarçın: SICAKLIKLA, GÜLER YÜZLE…

Ayrıldıktan sonra şunu düşüneceksiniz: “Bir otele gittiğimizi sanmıştık. Meğer misafirliğe gitmişiz“.

İYİ İSTİRAHATLER!

ion slow city
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image

ION SLOW CITY pansiyondan öte bir konaklama yeridir. Bir otelde bulabileceğiniz tüm mekanlar ve hizmetler SIKIŞTIRILMIŞ olarak var. Bu nedenle biz ona ZIP diyoruz (övünmek gibi olmasın ama bu tanımlamayı ilk kez biz kullanıyoruz).

Başbaşa kahvaltı edebileceğiniz “ince, uzun“ bir avlusu, akşamları sakin bir müzik eşliğinde bir yorgunluk kahvesi, Ion için üretilmiş bir bitki çayı veya bir kadeh içki içebileceğiniz cafesi - grup halinde gelirseniz maç bile izleyebilirsiniz TV’de- Ion için özel üretilmiş organik ürünleri satın alabileceğiniz bir dükkancığı, kuyu başında gözlemecisi… Hele balkabaklısını yemeden dönmeyin. Bu ufacık mekânda hepsi var.

Bütün bunlar Kaleiçi Mahallesinin ruhuna uygun: samimi, yanyana, içiçe... Sanki ait olduğu mahallenin bir fragmanı.

Sığacık bir sahil kasabası olduğundan bazen yaz geceleri bile serin olabiliyor. Hiç dert etmeyin. Gürül gürül yanan bir sobanın karşısında, tepe camından yıldızları seyrederek içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Tüm bu güzelliklere ulaşmak çok kolay. ION SLOW CITY İzmir’e 48 km, Adnan Menderes Havaalanına 60 km mesafede. Hangi vasıtayla geleceğiniz size kalmış.

#ionslowcity

BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal Medyada bizi takip edin. Fırsat ve kampanyalardan haberdar olun

Pic
SEFERİHİSAR SIĞACIK